Poikien futiscupin lopputurnaus pelattiin Tapulikaupungissa 25.10.2017 syksyisessä säässä. Pojat tsemppasivat hienosti pitkän päivän peleineen ja pelimatkoineen!
Tässä turnauksen tulokset:
Alkusarjan pelit Peliaika 1×25 min. | Tulos | |||||
Kello | Kenttä 1 (TN 1) | |||||
8:30 | Haagan Peruskoulu | – | Strömbergin koulu | 1 | – | 1 |
9:00 | Ruoholahden ala-aste | – | Myllypuron peruskoulu | 2 | – | 2 |
9:30 | Strömbergin koulu | – | Siltamäen koulu | 6 | – | 0 |
10:00 | Myllypuron peruskoulu | – | Porolahden peruskoulu | 3 | – | 4 |
10:30 | Siltamäen koulu | – | Haagan peruskoulu | 0 | – | 5 |
11:00 | Porolahden peruskoulu | – | Ruoholahden ala-aste | 2 | – | 2 |
Alkusarjan pelit Peliaika 1×25 min. | Tulos | |||||
Kello | Kenttä 2 (TN 1) | |||||
8:30 | Oulunkylän ala-aste | – | Pukinmäenkaaren peruskoulu | 2 | – | 1 |
9:00 | Ranskalais-Suomalainen koulu | – | Metsolan koulu | 1 | – | 2 |
9:30 | Pukinmäenkaaren peruskoulu | – | Paloheinän koulu | 5 | – | 2 |
10:00 | Metsolan koulu | – | Lauttasaaren ala-aste | 1 | – | 3 |
10:30 | Paloheinän koulu | – | Oulunkylän ala-aste | 0 | – | 6 |
11:00 | Lauttasaaren ala-aste | – | Ranskalais-Suomalainen koulu | 1 | – | 0 |
Sijoituspelit 1×25 min. | Tulos | ||||||
Kello | Kenttä 1 (TN 1) | ||||||
11.30 | Sijat 9-12 | A3 | – | B3 | 1 | – | 0 |
Siltamäen peruskoulu | Paloheinän koulu | ||||||
12.00 | Sijat 5-8 | A2 | – | B2 | 1 | – | 6 |
Haagan peruskoulu | Pukinmäenkaaren peruskoulu | ||||||
12.30 | sijat 1-4 | A1 | – | B1 | 1 | – | 4 |
Strömbergin koulu | Oulunkylän koulu | ||||||
13.00 | Sijat 9-10 | Voittaja (A3. B3.) | – | Voittaja (C3.-D3.) | 0 | – | 6 |
Siltamäki | Ranskalais-Suomalainen | ||||||
13.30 | Sijat 5-6 | Voittaja (A2. – B2.) | – | Voittaja (C2. – D2.) | 3 | – | 2 |
Pukinmäki | Metsola | ||||||
14.00 | Finaali | Voittaja (A1. B1.) | – | Voittaja (C1.-D1.) | 1 | – | 0 |
Oulunkylä | Lauttasaari |
Sijoituspelit 1×25 min | Tulos | ||||||
Kello | Kenttä 2 (TN 1) | ||||||
11.30 | Sijat 9-12 | C3 | – | D3 | 4 | – | 2 |
Ranskalais-Suom. | Myllypuro | ||||||
12.00 | Sijat 5-8 | C2 | – | D2 | 3 | – | 2 |
Metsolan koulu | Ruoholahti | ||||||
12.30 | sijat 1-4 | C1 | – | D1 | 5 | – | 0 |
Lauttasaari | Porolahti | ||||||
13.00 | Sijat 11-12 | Häviäjä (A3. B3.) | – | Häviäjä (C3.-D3.) | 1 | – | 8 |
Paloheinä | Myllypuro | ||||||
13.30 | Sijat 7-8 | Häviäjä (A2. – B2.) | – | Häviäjä (C2. – D2.) | 5 | – | 0 |
Haagan ala-aste | Ruoholahti | ||||||
14.00 | Pronssipeli | Häviäjä (A1. B1.)Ruoho | – | Häviäjä (C1.-D1.) | 5 | – | 3 |
Strömbergin koulu | Porolahden koulu |
Ja tässä vielä lopulliset sijoitukset:
1. Oulunkylän ala-asteen koulu
2. Lauttasaaren ala-asteen koulu
3. Strömbergin ala-asteen koulu
4. Porolahden peruskoulu
5. Pukinmäenkaaren peruskoulu
6. Metsolan ala-asteen koulu
7. Haagan peruskoulu
8. Ruoholahden ala-asteen koulu
9. HRSK
10. Siltamäen ala-asteen koulu
11. Myllypuron peruskoulu
12. Paloheinän ala-asteen koulu
Onnea mitalinelikolle ja kiitoksia kaikille osallistujille! Kiitos myös Pukinmäenkaaren peruskoulun seiskaluokkalaisille pelinohjaajina toimimisesta ja Malmin Palloseuralle turnauksen tulospalvelun järjestämisestä.